W naszym zespole kształtowanie postaw i nawyków ekologicznych traktujemy bardzo poważnie. W nawiązaniu do Międzynarodowej Akcji Clean Up the World - Sprzątanie Świata 2016, przystąpiliśmy po raz trzeci do VII edycji akcji Oddaj zużyty telefon komórkowy. Telefony zostaną oddane do profesjonalnego recyklingu i zostaną z nich odzyskane metale takie jak ołów i kadm, które są niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Ponadto akcja jest konkursem, w którym każda szkoła ma szansę na cenne nagrody. Zbiórka trwa do 17. 11. 2016 r. Nieprzerwanie zbieramy również zużyte baterie. Koordynatorem akcji ekologicznych jest Samorząd Uczniowski.

2016 10 06 korkiW roku szkolnym 2016/2017 przyłączamy się do akcji zbierania plastikowych zakrętek dla Lenki Cholewy. Życzymy jej jak najszybszego powrotu do zdrowia.

mleko w szkoleW roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Mleko w szkole”.

W programie „Mleko w szkole” uczestniczymy po raz drugi i obejmuje on uczniów całej szkoły. Jego celem jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych, dlatego więc uczniowie będą otrzymywali mleko raz w tygodniu.

Więcej informacji na stronie: http://www.arr.gov.pl/mleko-w-szkole

owoce i warzywa w szkoleW roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Owoce i warzywa w szkole”.

W programie „Owoce i warzywa w szkole” uczestniczą uczniowie kl. I- III, którym udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa (przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe) oraz soki. Dzieci otrzymują jabłka, gruszki, truskawki, borówki amerykańskie, marchewkę, słodką paprykę, rzodkiewki, pomidorki i kalarepę oraz soki owocowe i warzywne. Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.

Więcej informacji na stronie: http://owocewszkole.org