dzień_rodziny

dzień_dziecka

mt_gallery_dzień_dziecka

pieniny

Poniedziałkowy poranek dla czwartoklasistów zapowiadał się wspaniale. Powodem dobrego samopoczucia była długo wyczekiwana wycieczka w Pieniny. Około 7.30 wyruszyliśmy w drogę. Do Pienin z Koszarawy jest ok. 110 km, więc mieliśmy czas na rozmowy. Podczas podróży podziwialiśmy piękną panoramę Tatr.
Pierwszym etapem wycieczki był Wąwóz Homole w Pienińskim Parku Narodowym. Trasa wędrówki nie była ani trudna, ani długa. Pokonując kolejne przeszkody w postaci kładek, schodów i potoku, podziwialiśmy charakterystyczną dla tego obszaru roślinność. Niestety gromadzące się na niebie chmury zmusiły nas do skrócenia wędrówki.Po dotarciu na Dubantowską Polanę zawróciliśmy.
Kolejnym punktem programu był wjazd kolejką linową na Palenicę (722 m n.p.m). Ta atrakcja przysporzyła wiele emocji, gdyż niektórzy uczniowie po raz pierwszy mierzyli się z takim sposobem zdobywania szczytów.
Następnie udaliśmy się do Czorsztyna, gdzie pan przewodnik opowiedział nam o historii zamku. W trakcie opowieści podziwialiśmy ruiny tego zabytku. Z tarasu widokowego można było zobaczyć na horyzoncie Babią Górę.
Ostatni etap to rejs dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Na statku „Harnaś” zapoznaliśmy się z historią powstania jeziora. Po zejściu na ląd udaliśmy się na posiłek.
Około 17.00 wyruszyliśmy z powrotem do Koszarawy.
Wycieczka okazała się kształcącym doświadczeniem. Coś dla ciała, coś dla ducha z czwartoklasisty zrobiło zucha. Ciekawe, jaki będzie nasz kolejny wycieczkowy cel?