W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły poznawali tajniki druku 3D. Na lekcji informatyki drukowali pionki do gry w szachy. Jest to możliwe, gdyż szkoła pozyskała dwie drukarki z projektu "Labolatorium przyszłości". Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wykonanego druku.

obraz_2022-04-22_113314561.png

obraz_2022-02-21_122306.png

obraz_2022-02-21_121314.png

LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI – wsparcie dla Szkoły Podstawowej

im. Tadeusza Kościuszki w Koszarawie

Termin realizacji: 2021/2022

Całkowita wartość finansowana: 60 000 zł.

BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ – OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE W KWOCIE  60TYS. ZŁ DO ZAKUPU POMOCY DYDAKTYCZNYCH W RAMACH PROGRAMU RZĄDOWEGO „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W skład podstawowego/obowiązkowego wyposażenia wchodzą:

• Filament
  • Drukarka 3D wraz z akcesoriami
  • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
  • Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
  • Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami
  • Statyw z akcesoriami
  • Mikroport z akcesoriami
  • Oświetlenie do realizacji nagrań
  • Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
  • Gimbal
  • Aparat fotograficzny z akcesoriami

Szkoła w ramach finansowania zakupi dwa pełne stanowiska do druku 3D oraz wyposażenie elektroniczne i techniczne pracowni Audio-Video włącznie z nagłośnieniem i urządzeniami dodatkowymi, których nie posiada. Pozwolą one realizować zainteresowania uczniów w tworzeniu i montażu nagrań dźwiękowych i filmów. Projekty zrealizowane przez uczniów będą dostępne mediach internetowych, o czym poinformujemy w najbliższym czasie.