Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Zdrowe śniadanie

SZKOLNY DZIEŃ EUROPEJSKI
W tym roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Koszarawie pierwszy dzień kalendarzowej wiosny został rozpoczęty bardzo kolorowo, smacznie, międzynarodowo  i wesoło.
Zaplanowano ten dzień jako Szkolny Dzień Europejski, w którym wzięli udział uczniowie klas II – VI oraz przedszkole.
Uczniowie losowali państwa należące do UE. Przez miesiąc zdobywali o nich informacje i pracowali nad ich prezentacją. 21 marca mogliśmy podziwiać wyniki pracy uczniów, wychowawców i rodziców. Prezentacja wypadła rewelacyjne. Zaprezentowane zostały przebrania, potrawy, tańce, piosenki, ciekawe informacje o każdym kraju, rekwizyty, hymny, flagi, itp.

 

trzymaj forme
W ostatni dzień przed przerwą świąteczną odbyły się w naszej szkole wigilie klasowe. Uczniowie dzielili się opłatkiem ze swymi kolegami, koleżankami i wychowawcami. Po dzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do zdrowo zastawionych stołów, które klasy same dla siebie przygotowały. Przy śpiewaniu kolęd wszyscy wprowadzili się w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

akcja Trzymaj Formę
W ramach programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc” uczniowie klas II – VI wraz z wychowawcami przygotowali pyszne i zdrowe śniadania. Zanim rozpoczęła się konsumpcja smakołyków wychowawcy objaśnili dzieciom, dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie, aby dało ono moc na cały dzień. Nauczyciele także zapoznali dzieci z 12 zasadami zdrowego odżywiania. Po tak zdrowym śniadaniu uczniowie nabrali energii na cały dzień.